Pan Franciszek Wiegand – Gość specjalny II edycji Festiwalu „It’s all about watches”

Szanowni Państwo. Jedną z gwiazd II edycji Festiwalu „It’s all about watches” będzie Pan Franciszek Wiegand – Mistrz zegarmistrzostwa z Tarnowskich Gór. Pan Franciszek posiada opinię jednego z najlepszych zegarmistrzów w Polsce. Jest jednym z niewielu zegarmistrzów, który od podstaw wykonuje całe mechanizmy zegarowe.

Mistrz Wiegand zapraszany jest na różne wystawy poświęcone tematyce zegarmistrzostwa, zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie nagradzany za całokształt swojej pracy. Firma mistrza Wieganda istnieje już ponad 70 lat a została założona przez jego ojca.


Pan Franciszek, swój egzamin czeladniczy zdał w 1962 roku a dyplom mistrzowski posiada od 1987.
Od tego czasu nieprzerwanie pracuje jak to mówi, w tym jednym z najbardziej fascynujących zawodów, jakim z pewnością jest zawód zegarmistrza.


Jeśli w jakiś sposób udało się nam zachęcić Państwa do bliższego poznania Tej niesamowitej Osobowości, serdecznie zapraszamy na nasz Festiwal. Będą mieli Państwo możliwość spotkać się z Panem Franciszkiem, który obiecał również w tym roku nie tylko przyjechać i podzielić się swoimi doświadczeniami ale również przywieźć ze sobą wiele wykonanych własnoręcznie dzieł sztuki zegarmistrzowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *