Poszukiwania najstarszego zegarka Longines.

Longines poszukuje najstarszego zegarka w Polsce.

Szwajcarska marka Longines ogłasza unikatowy konkurs, w których rozpoczyna Projekt konkursu, który miał miejsce w wielu krajach świata, od 1 sierpnia rusza również w Polsce. Historia marki Longines sięga 1832 roku, kiedy w miasteczku St. Imier powstało przedsiębiorstwo zegarmistrzowskie. Pierwsze relacje firmy Longines z Polską rozpoczęły się w 1888 roku.

Domem marki Longines od 1832 roku jest szwajcarskie miasteczko Saint-Imier. Wysoki poziom zegarmistrzowskiego rzemiosła Longines opiera się na poszanowaniu tradycji, zasad elegancji oraz dążeniu do jak najwyższej wydajności. Longines od pokoleń służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych o randze światowej oraz jest cenionym partnerem międzynarodowych federacji sportowych. Marka jest znana z wyjątkowej elegancji swoich czasomierzy. Dzięki bogatej kolekcji dokumentów w archiwach Longines w St. Imier możemy odtworzyć historię relacji handlowych Longines w Polsce. Pierwsze kontakty handlowe miały miejsce w Warszawie i rozpoczęły się w 1888 roku z domem handlowym Isac Hirsch’s Sohn.

Nawiązując do bogatej tradycji Longines w Polsce, marka od 1 sierpnia 2018 roku rusza z konkursem na poszukiwanie najstarszego zegarka Longines w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są w punktach sprzedaży, w oficjalnych punktach serwisowych oraz online: przez adres email: konkurs@longines.pl oraz na Facebooku Longines Polska. Marka zaprasza do udziału w konkursie poprzez wysłanie swojego zgłoszenia, które zawierać powinno: imię i nazwisko, kontakt oraz zdjęcie zegarka z widocznym na zdjęciu numerem seryjnym. To właśnie dzięki numerowi seryjnemu Muzeum Longines w St. Imier w Szwajcarii może zbadać historię zegarka i potwierdzić jego autentyczność i datę produkcji.

Dla właściciela najstarszego zegarka Longines w Polsce marka ufunduje wycieczkę do Szwajcarii do siedziby firmy Longines w St. Imier z wizytą w Muzeum firmy. Dodatkowo, pierwsze 10. najstarszych zegarków otrzyma wyciąg z Muzeum Longines potwierdzający autentyczność zegarka. Tego typu nagroda może okazać się szczególnie wartościowa w momencie, kiedy zgłaszający posiada zegarek Longines jednak nie zna jego historii i nie posiada dokumentów potwierdzających jego zakup i datę produkcji.

Konkurs trwa do 31 października 2018. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2019 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału! Wszelkie informacje o konkursie wraz z Regulaminem konkursu znajdują się na stronie Longines.pl.

Więcej informacji:

Katarzyna Sosińska, Longines PR&Marketing Manager, The Swatch Group Polska sp. z o.o

Katarzyna.Sosinska@swatchgroup.com tel. kom. 668 652 815