Partnerzy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

MAGAZYN CHRONOS

Magazyn Chronos jest oficjalnym organem prasowym i partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Odkrywa sekrety największych manufaktur. Prezentuje nowości oraz dokładnie testuje osiągi ekskluzywnych zegarków. Jest swoistą encyklopedią dla miłośników i pasjonatów zegarków, ale również dla tych, którzy zegarkami zajmują się na co dzień. Treści redakcyjne prezentowane na łamach magazynu Chronos uzupełnia portal www.chronosonline.pl.

 

 

PORTAL CHRONOSONLINE.PL

Portal www.chronosonline.pl jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Jeden z największych i najciekawszych portali poświęcony ekskluzywnym zegarkom. Prezentuje nowości ze Świata zegarków jak i bieżące informacje polskiej branży zegarmistrzowskiej. Treści redakcyjne prezentowane na łamach portalu chronosonline.pl uzupełnia magazyn Chronos.

 

MAVERICK CUSTOM HANDMADE

Firma Maverick Custom Handmade jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Firma Maverick Custom Handmade to paski do zegarków i akcesoria skórzane tworzone na indywidualne zamówienie. Klasycznie, sportowo lub egzotycznie, z dbałością o szczegóły i najwyższy standard. To właśnie pasek wyróżnia zegarek spośród innych i nadaje mu niepowtarzalny charakter.

 

ZEGARMISTRZOWSKA – KAWIARNIA, RESTAURACJA, ZEGARMISTRZ

ZEGARMISTRZOWSKA jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa oraz warszawskim miejscem spotkań jego członków i przyjaciół. Właściciele w oryginalny sposób kontynuują zegarowe tradycje rodziny Durskich łącząc pasję do rzemiosła zegarmistrzowskiego oraz dobrej kuchni. Tu w otoczeniu starych zegarów i zegarków można cieszyć się doskonałymi smakami wybranych gatunków belgijskiego piwa, najlepszej kawy, domowych wypieków oraz prawdziwej, naturalnej kuchni. Na miejscu można naprawić lub kupić zegar / zegarek, porozmawiać na temat swojej kolekcji, uzyskać poradę albo po prostu obejrzeć wiele ciekawych czasomierzy. ZEGARMISTRZOWSKA popularyzuje zegarmistrzostwo organizując warsztaty i kursy wiedzy dla entuzjastów i kolekcjonerów jak również wspiera polskie projekty będąc oficjalnym punktem sprzedaży zegarków naszych rodzimych marek: Balticus Watches, G.Gerlach oraz Xicorr.

 

VINTAGE WATCHES BOUTIQUE / KLUB STARYCH ZEGARKÓW I ZEGARÓW

Vintage Watches Boutique jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Grupa zajmuje się publikacją ofert sprzedaży zegarków vintage oraz asortymentu z nimi związanego. Wśród wielu dostępnych ofert znajdą Państwo szereg ciekawych mechanizmów, części do zegarków, narzędzi zegarmistrzowskich, pasków do zegarków oraz książek o powiązanej tematyce. Grupa jest również poświęcona popularyzacji zawodu zegarmistrz oraz świata zegarków i zegarów .  

 

CZASOFILE

Grupa Czasofile jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Grupa zajmuje ważne miejsce na polskiej scenie miłośników zegarków i zegarmistrzostwa jako sztuki. Charakteryzują ją otwarte umysły i niekomercyjne podejście do zegarków. Administracja grupy skupia się na merytoryce treści połączonej z miłą atmosferą. Ciekawe publikacje, prezentacje zegarkowe a przede wszystkim wszędzie widoczna miłość do odmierzania czasu to niewątpliwe cechy grupy.

 

CZAS NA WYSOKOŚCI

Czas na wysokości jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Strona internetowa jak i grupa jej założycieli w całości poświęcona jest tradycyjnym zegarom wieżowym. Jako pasjonaci historycznego zegarmistrzostwa, szczególnie wieżowego, starają się ukazać piękno dzieł tej sztuki oraz podejmować działania w celu uratowania możliwe dużej części cennego jej dziedzictwa.

 

KOLEKCJONERZY ZEGARKÓW – DYSKUSJA I OGŁOSZENIA

Kolekcjonerzy Zegarków są oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Grupa powstała 10 Września 2013 roku i jest jedną z najstarszych i największych w Polsce grup zrzeszających kolekcjonerów czasomierzy. Otwarta formuła grupy i czytelne zasady, sprawiają, że stała się ona miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez kolekcjonerów. Na jej łamach można zasięgnąć porady przed zakupem zegarka, porozmawiać z innymi pasjonatami, a także w bezpiecznym gronie wymienić lub sprzedać swój zegarek. W 2016 roku przy współpracy z marka Balticus Polska, powstał zegarek dedykowany dla członków grupy w liczbie 100 egzemplarzy.

 

 

 TRYB

Tryb jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Pracownia wspiera ideę kształcenia Zegarmistrzów poprzez wyposażenie jedynej w Polsce klasy o tym profilu w pomoce dydaktyczne. Zegarek, to jednak nie tylko precyzja w odmierzaniu czasu lecz również niezwykła harmonia filigranowych części. TRYB to duet artystyczny, głęboko zainspirowany pięknem zegarkowych mechanizmów.

 

 

VINTAGE – ZEGARKI KOLEKCJONERSKIE

Vintage – Zegarki Kolekcjonerskie są oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Strona prowadzona przez Piotra Szcześniaka – pasjonata oraz kolekcjonera zegarków vintage. Na jej łamach niemal codziennie publikowane są wpisy o tematyce zegarkowej, dopełnione zdjęciami z prywatnej kolekcji Piotra. Znajdziemy tam ciekawostki na temat mechanizmów,modeli zegarków oraz historii zegarmistrzostwa.

 

 

 

 

     ZEGARKOMANIA

Zegarkomania jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. To grupa skupiająca kolekcjonerów, jak również osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką zegarków. Na jej łamach można sprzedać swój czasomierz a także uzyskać informacje o konkretnym modelu jak i jego potencjalnej wartości.

Dodaj komentarz