Wizyta w siedzibie marki OMEGA – Biel/Bienne, Villeret oraz Zurych.

 

Za nami niesamowita przygoda w Szwajcarii. Na zaproszenie Marki OMEGA, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa wraz z zaprzyjaźnionymi osobami udało się na 3 dni do „serca” jednej z najsłynniejszych manufaktur na Świecie. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, którzy mieli przyjemność udać się tam razem z nami, potwierdzą nasze odczucia. To trzeba przeżyć, by móc zrozumieć. W naszym odczuciu, żadne zdjęcia i próby opowiedzenia nie będą potrafiły oddać „wielkości” marki OMEGA. To w jak niezwykły sposób zostaliśmy przyjęci i co mieliśmy możliwość zobaczyć jest bardzo trudne do wyrażenia.

Za nami wizyta w Biel/Bienne, Villeret oraz Zurichu. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Panu Maxime Gourgouillat / Brand Manager OMEGA Poland / za kompleksowe zorganizowanie naszej wizyty. To dzięki niemu wyjazd doszedł do skutku a my mogliśmy zobaczyć tak wyjątkowe miejsca. Byliśmy pierwszą grupą z Polski, która miała możliwość podziwiać nowo wybudowaną siedzibę manufaktury. Ogromne podziękowania należą się Panu Mariano Samudio / Technical Hospitality Manager in OMEGA /. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jego osoby oraz oczywiście jego pasji, którą niewątpliwie są zegarki i sztuka zegarmistrzowska. Pokazał nam najnowszą siedzibę OMEGI, której wielkość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki niemu mogliśmy obejrzeć również niezwykłą kolekcję Tourbillonów OMEGI, których pokaz miał miejsce w starej części siedziby manufaktury.

Kolejne podziękowania należą się Pani Joannie Gascoin-Kiryla, która gościła nas w przepięknej i malowniczej miejscowości Villeret. Dzięki jej uprzejmości, zaprezentowano nam najnowocześniejszą linię produkcyjną mechanizmów OMEGI wraz z niesamowitym, Technospace. To miejsce, chyba jak żadne inne ukazuje proces produkcji mechanizmów i poszczególnych części zegarków oraz daje obraz jak bardzo jest on złożony i skomplikowany.

Wyrażając swoją wdzięczność i podziękowania nie możemy zapomnieć o osobie, która oprowadziła nas po przepięknym Muzeum OMEGI w Biel/Bienne. Pan Charles Adamir Bernhard jest młodym pracownikiem manufaktury i chyba ciężko wyobrazić sobie by ktoś mógł z większym zaangażowaniem przedstawić historię marki OMEGA. Na uwagę zasługuje również Pan Petras Protopapas / OMEGA International Brand Heritage Manager /, który jak nikt inny zna historię manufaktury od podszewki i jest jedną z najważniejszych osób pracujących w Muzeum w dziale dokumentacji i archiwum.

Podsumowując. Nasza wizyta w Szwajcarii była prawdziwą przygodą i wspaniałym doświadczeniem. Pokazała manufakturę w sposób, który umacnia nas w przekonaniu, że marka OMEGA jest jedną z największych i najwspanialszych na Świecie. Bazuje na olbrzymim dorobku minionych pokoleń, ich wiedzy i doświadczeniu, wdrażając przy tym najnowocześniejsze rozwiązania 21 wieku. Biel/Bienne oraz Villeret to miejsca, które powinien zobaczyć każdy, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się zegarkami a dla ich pasjonatów jest to obowiązkowy punt na mapie światowego zegarmistrzostwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *