Finał Konkursu Longines – wręczenie nagród

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez markę Longines z okazji zakończenia konkursu „Szukamy Najstarszego Zegarka Longines w Polsce” .

Podczas Festiwalu „It’s All About Watches” który odbył się we Wrześniu ubiegłego roku w Łodzi marka Longines oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa poszukiwały najstarszego zegarka tego szwajcarskiego producenta.
Podczas festiwalu do konkursu zgłoszono wiele ciekawych egzemplarzy.
Warunkiem wygranej było potwierdzenie autentyczności zegarka przez centrale firmy.
Po przeanalizowaniu dokładnej numeracji zegarków zgłoszonych na festiwalu jak i zgłoszeń konkursowych w całej Polsce (315 okazów), marka Longines ogłosiła wyniki konkursu.
Zwycięzcą został zegarek kieszonkowy z numerem seryjnym 16097 wyprodukowany w 1871 roku. Egzemplarz ten został zgłoszony podczas Festiwalu.


Właściciel tego wyjątkowego zegarka otrzymał od marki zaproszenie do siedziby firmy Longines St. Imier w Szwajcarii, a od Stowarzyszenia nagrodę w postaci nowego zegarka z kolekcji marki Longines.
Nagrody Właścicielowi zegarka wręczyli Brand Manager marki Longines Leszek Pilch oraz Prezes Stowarzyszenia Łukasz Mastalerz.

Serdecznie gratulujemy.