„Wszystkie dłonie strojne w Błonie” – spotkanie miłośników zegarków Błonie w ramach spotkania rocznego Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Tegoroczne spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków odbędzie się Hotelu – Karczma „Pod Bażantami”, w miejscowości Bramki koło Błonia (05-870 Błonie).
Wstępna, nieoficjalna część tego spotkania rozpocznie się , w piątek 7. czerwca, o godzinie 18.30 w Sali Konferencyjnej hotelu.
W jej trakcie odbędzie się prelekcja i dyskusja miłośników zegarków na temat zegarków wyprodukowanych w ZMP Błonie w Błoniu.

Podczas planowanego wieczoru każdy z miłośników będzie mógł zaprezentować swoje zbiory i wymienić opinie z innymi kolekcjonerami, czy klubowiczami. Na spotkaniu będą także obecni byli pracownicy zakładu w Błoniu czy klubowiczami.  Prelekcję na temat zegarków z Błonia wygłosi  Władysław Meller. Klubowicze znają go jako współtwórcą Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

Spotkania Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Coroczne spotkania Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków są okazją do prezentacji dokonań zegarmistrzostwa. Na spotkaniach prezentowane są tak dokonania światowe, jak i osiągnięcia naszych lokalnych producentów i kolekcjonerów – miłośników zegarmistrzostwa.

W tym roku w programie spotkania znalazł się panel poświęcony produkcji zegarkowej w Zakładach Mechaniki Precyzyjnej (Mera Błonie) w Błoniu.

Dobrze się stało, że panel ten został zaplanowany w piątek. Dzięki temu będzie mogła w nim wziąć udział większa liczba byłych pracowników Błonia, zegarmistrzów, oraz miłośników zegarków nie skupionych w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków.
O ile udział w Dorocznym Spotkaniu w sobotę jest kierowany do klubowiczów i jest biletowany, to piątkowe spotkanie, jako nieoficjalne jest bezpłatne. Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń, co do możliwości wzięcia w nim udziału.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa jako partner KMZiZ serdecznie zaprasza wszystkich na to spotkanie.

Więcej informacji na:

„Wszystkie dłonie strojne w Błonie” – spotkanie miłośników zegarków Błonie w ramach spotkania rocznego Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków