Targi Zegarmistrzowskie wrzesień 2022

Zakończyła się druga edycja targów zegarmistrzowskich „It’s all about watches”, która 17 września 2022 roku przyciągnęła do budynku Instytutu Europejskiego przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi miłośników sztuki zegarmistrzowskiej wielu pokoleń.

Formuła wydarzenia, nastawiona bardziej na czasomierze vintage oraz praktyków zawodu okazuje się dużym sukcesem organizatora, tj. Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Swoją ofertę na targach przedstawiło ponad 40 wystawców, specjalizujących się nierzadko w różnych obszarach sztuki zegarmistrzowskiej.

W trakcie targów możliwe było nie tylko nabycie zegara czy zegarka z minionych epok oraz różnych stron świata (od XVIII-wiecznej Anglii przez Szwajcarię po kres istnienia Związku Sowieckiego), ale także można było przyjrzeć się czasomierzom z wysokiej półki takim, jak np. Atmos, Rolex, czy Omega. Podziwiać można było wykonywane w Polsce przez jednego z wybitnych fachowców koperty do mechanizmów vintage, które uprzednio utraciły swój oryginalny anturaż. Gości witał cenny chronometr morski Ulisses Nardin. Sensacją był jedyny na świecie egzemplarz stopera Split-Second marki Heuer, wyprodukowany zanim ta połączyła się z firmą TAG.

Oprócz powyższego, w sprzedaży oferowane były także narzędzia zegarmistrzowskie takie, jak tokarki czy nabijarki, książki i broszury branżowe, paski oraz bransolety wraz z klamrami. W ciągu siedmiu godzin wydarzenie odwiedziło około 600 gości, co przekroczyło oczekiwania organizatora i jest powodem do wielkiego zadowolenia. Należy przy tym pamiętać, że forma targów zegarmistrzowskich „It’s all about watches” nie przeczy idei organizowanego dotychczas festiwalu, a stanowi dopasowanie oferty do potrzeb tych, którzy zajmują się zegarmistrzostwem fachowo, albo chcą przyozdobić domowy salon lub własny nadgarstek czasomierzem z historią.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Targów Zegarmistrzowskich 15 Kwietnia 2023 roku , tradycyjnie już do Instytutu Europejskiego w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 262

Zdjęcia Jacek Szabela

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

#spirz
#stowarzyszenierozwojuzegarmistrzostwa
#zegarki
#festiwalzegarkow
#czas
#instytuteuropejski
#targizegarmistrzowskie
#zegary
#festiwal
#zegarmistrzostwo
#itsallaboutwatches