Pan Franciszek Wiegand na Festiwalu ” Its all about watches „

Szanowni Państwo.
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, ma zaszczyt zaprezentować Państwu kolejną gwiazdę nadchodzącego festiwalu „It’s all about watches”. Tym razem to Pan Franciszek Wiegand z Tarnowskich Gór, 66 letni mistrz zegarmistrzostwa.
Pan Franciszek posiada opinię jednego z najlepszych zegarmistrzów w kraju a z całą pewnością jest jednym z niewielu zegarmistrzów, który od podstaw wykonuje mechanizmy zegarowe .
Mistrz Wiegand zapraszany jest na różnego rodzaju wystawy poświęcone tematyce zegarmistrzostwa, zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie nagradzany za całokształt swojej pracy.
Zawód zegarmistrza zaliczany do działu mechaniki precyzyjnej, powinna wykonywać osoba charakteryzująca się uczciwością, sumiennością oraz dokładnością i taką bez wątpienia Postacią jest Pan Franciszek Wiegand. Rzemieślnik a właściwie Artysta w swoim zawodzie, twórca wielu zegarów.
Firma mistrza Wieganda istnieje już ponad 70 lat a została założona przez jego ojca.
Pan Franciszek, swój egzamin czeladniczy zdał w 1962 roku a dyplom mistrzowski posiada od 1987.
Od tego czasu nieprzerwanie pracuje jak to mówi, w tym jednym z najbardziej fascynujących zawodów, jakim z pewnością jest zawód zegarmistrza.
Jeśli w jakiś sposób udało się nam zachęcić Państwa do bliższego poznania Tej niesamowitej Osobowości, serdecznie zapraszamy Państwa na nasz Festiwal.
Bedą mieli Państwo możliwość spotkać się z Panem Franciszkiem, który obiecał nie tylko przyjechać i podzielić się swoimi doświadczeniami ale również przywieźć ze sobą wiele wykonanych własnoręcznie dzieł sztuki zegarmistrzowskiej.