Marka „OMEGA” na festiwalu „It’s All About Watches”.

Mamy przyjemność przedstawić kolejną markę, która zaprezentuje się podczas II edycji międzynarodowego festiwalu zegarów i zegarków „It’s All About Watches”.

W dniach 29.09.2018 i 30.09.2018 marka OMEGA zaprezentuje na naszym Festiwalu najnowszy Model OMEGA Seamaster Professional Diver 300M.

Od 1993 roku model OMEGI Seamaster Professional Diver 300M cieszy się kultowym statusem. Uwielbiany za wzornictwo i podwodne technologie, ten oryginalny zegarek był kamieniem węgielnym dla triumfalnego powrotu OMEGI do świata zegarków dla nurków, a także początkiem wieloletniej współpracy marki z serią o agencie z licencją na zabijanie. Dziś, po 25 latach, OMEGA prezentuje nową, imponującą kolekcję zegarków.

W nowym modelu Diver 300M powiększonym do rozmiaru 42 mm, pracuje kaliber Master Chronometer 8800, dzięki któremu kolekcja wkracza na poziom najwyższej precyzji, wydajności i odporności na oddziaływanie pól magnetycznych.

Na nowo przemyślano każdy detal zegarka, w tym słynny pierścień lunety, który w odświeżonej wersji jest wykonany z ceramiki, a jego skala nurkowa w technologii Ceragold™ lub białej emalii (gwarantującej bardziej trwałą biel).

Tarcze również są wykonywane z polerowanej ceramiki i dostępne w kolorach czarnym, niebieskim lub w wersji ze szczotkowaną powłoką PVD w odcieniu chromu. Największą jednak zmianą stylistyczną jest powrót do falistego wzoru na tarczy – charakterystycznej cechy oryginalnego modelu. Współcześnie wzór grawerowany jest laserowo.

Wszystkie indeksy zegarka dla poprawy czytelności w trudnych warunkach zostały powiększone i wypełnione substancją świecącą Super-LumiNova. Okienko datownika przeniesiono z godziny 3 na godzinę 6. Zmiany dotknęły nawet szkieletowych wskazówek (rodowanych, barwionych na niebiesko lub wykonanych z 18-karatowego złota). Miłośnicy modelu z pewnością dostrzegą subtelne modyfikacje ich wykroju.

Gdy odwrócimy zegarek, ujrzymy dekiel z falistą krawędzią, przeszklony szafirowym szkłem pozwalającym podziwiać mechanizm certyfikowany przez METAS.

Po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu „It’s All About Watches”, będziesz mógł zobaczyć te czasomierze na żywo i przekonasz się, że nie trzeba być nurkiem, by nosić zegarek wodoodporny aż do 300M, oraz, że dla tych, którzy potrzebują zegarka pod wodą, nowy Seamaster Diver 300M jest doskonałym wyborem.

Z wyrazami szacunku.

Prezes Stowarzyszenia

Filip Odrobiński