„Look Inside” – Jan Rygiel i Marek Rykiel na Festiwalu „It’s All About Watches”


Szanowni Państwo. Mamy ogromną przyjemność przedstawić kolejnych gości II edycji Festiwalu „It’s all about watches”. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedzieli Jan Rygiel i Marek Rykiel reprezentujący sklep z dizajnem Look Inside. Panowie oþrócz obecności na targach wezmą udział w niezwykle ciekawym panelu dyskusyjnym, a także poprowadzą wykład, którego tematem będzie wzornictwo w przemyśle zegarmistrzowskim w okresie PRL.

Poniżej kilka słów od Jana Rygla, który przed Festiwalem rozmawiał z nami na spotkaniu w Warszawie.

Jan Rygiel: „Polska znajduje się w centrum Europy, na pograniczu wschodu i zachodu. Położenie geograficzne ma wpływ zarówno na naszą historię, jak i na to jak się choćby ubieramy albo jakimi rzeczami się otaczamy. Polska powojenna produkcja zegarów jest ewenementem w naszych dziejach, nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji seryjnie wytwarzać czasomierzy. Nie chciałbym jednak podejść do tematu stricte naukowo. Moim zamiarem jest przedstawienie różnych zewnętrznych wpływów jak i idei panujących w Polsce, które miały wpływ na wygląd rodzimych czasomierzy. Sednem wykładu będą moje obserwacje i analizy wspomnianych wcześniej czynników.

Jednocześnie na targi It’s All About Watches przygotowuję niewielką wystawę polskich zegarów, na której można będzie zobaczyć część mojej kolekcji. Obok ekspozycji będzie również stoisko mojego sklepu z dizajnem Look Inside, który wraz ze wspólnikiem prowadzimy w Warszawie. Przygotujemy dla odwiedzających trochę ciekawych przedmiotów. Zapraszamy. ”

„Look Inside” – https://www.facebook.com/lookinsidePL/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=763559453&fref=tag