ASTRONOMICZNY ZEGAR MIEJSKI NA SADYBIE – GŁOSOWANIE

UWAGA – Najważniejsze głosowanie w tym roku – Liczy się każdy głos.

ASTRONOMICZNY ZEGAR MIEJSKI NA SADYBIE – Głosowanie !!!

Moi drodzy. Potrzebny jest Wasz głos w ważnej dla Zegarkowego Świata sprawie. Dzięki wysiłkowi i dużej determinacji kilku pasjonatów, po pokonaniu wielu przeszkód, udało się doprowadzić do fazy głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego projekt, który powinien Was zainteresować. Zakłada on zbudowanie mechanicznego, wolnostojącego zegara miejskiego (ulicznego) w sercu Starej Sadyby w Warszawie przy Pl. Rembowskiego. Zegar ten ma być wyposażony w odrestaurowany, zabytkowy mechanizm wieżowy, tarcze ze wskazaniami 12h, 24h, kalendarz, FAZY KSIĘŻYCA oraz mechanizm bicia !!! CUDEŃKO !!!

Dodatkowo zostanie opracowany system zewnętrznego nakręcania mechanizmu umożliwiający naciąg każdemu przechodniowi czy obserwatorowi. Całość będzie maksymalnie ażurowa i zamknięta pod pancernym szkłem pozwalającym na obserwację pracy mechanizmu. Dzięki temu, oprócz propagowania tradycyjnego zegarmistrzostwa projekt będzie miał też walor edukacyjny. Szczegółowy opis projektu na stronie UM (link – https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401 ).

Aby realizacja doszła do skutku wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów, o co w tym miejscu BARDZO PROSIMY. Jeżeli to się uda M.St. Warszawa zapłaci za całe przedsięwzięcie i powstanie piękny Zegar. Głosować może każdy kto mieszka w Warszawie (nie jest konieczny meldunek), nawet osoby niepełnoletnie. Głosowanie rozpoczyna się 15.06 i kończy 30.06. Aby zagłosować online wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta (link – https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401 ) i kliknąć odpowiedni przycisk – to proste. Ponieważ każdy głos jest bardzo ważny prosimy abyście podzielili się tym z rodziną oraz znajomymi i poprosili również ich o oddanie głosu. Projekt ma wymiar absolutnie społeczny i dlatego chcielibyśmy aby jak najwięcej osób miało swój wkład w powstanie Zegara – takim wkładem będą głosy Wasze oraz ludzi, których do tego przekonacie.

Poniżej znajdziecie dwie wizualizacje, które należy na tym etapie traktować wyłącznie poglądowo, ostateczny projekt powstanie po zamknięciu głosowania oraz uzyskaniu finalnych wytycznych od różnych urzędów, w tym Konserwatora Zabytków. Oczywiście będziemy Was informować o postępach ale też chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami i uwagami, które mogłyby wzbogacić projekt. Liczymy na Was i z góry dziękujemy za poświęcony czas.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *